4 Ekim 2010 Pazartesi

pereks 0,04 gr 150 ml öksürük şurubu

» Ekspektoran ve antitüssif


Etken Maddesi
Efedrin HCL


PEREKS 0,04 GR 5 ML 150 ML ÖKSÜRÜK ŞURUBU


Yerli, Beşeri bir ilaçdır


FORMÜLÜ


Ephedrine HCl 4 mg, Diphenhydramine HCl 12 mg, Glyceryl guaiacolate 80 mg/5 ml içerir.


ENDİKASYONLARI


Akciğer tüberkülozu, akut ve kronik bronşit, boğmaca, farenjit, göğüs nezlesi, grip, larenjit, tahriş öksürükleri, trakeitte endikedir.


KONTRENDİKASYONLARI


Dar açılı glokom, astım, prostat hipertrofisi, gebelik, laktasyon dönemi ve yeni doğanlarda kontrendikedir.


UYARILAR & ÖNLEMLER


MAO inhibitörü, santral sinir sistemi depresanları, alkol ve narkotik analjeziklerle birlikte kullanılmaz. Oluşabilecek uyku halinden dolayı motorlu araç kullananlar uyarılmalıdır. Hipertansiyon ve hipertiroidizmde dikkatle kullanılır.


YAN ETKİLER


Uyuşukluk, ağız kuruluğu, iştahsızlık, bulanık görme, çarpıntı ve huzursuzluk gibi yan etkiler görülebilir.


ETKİLEŞMELER


Bildirilmemiştir.


DOZU & KULLANIM ŞEKLİ


Erişkinlerde 3-4x1-2 ölçek/gün dozda, Çocuklarda 2-3x1/2-1 ölçek/gün dozda, yemeklerden sonra kullanılır.


İlaç Fiyatı 2.86 TL


Reçeteli Verilir.


İLAÇ EŞDEĞER ANALİZİ (MUADİLLERİ)


* EFEDRİN ARSAN 50 MG 20 TABLET
* SULFARHİN 12 GR POMAD

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder