20 Haziran 2010 Pazar

optı-free 15 ml solüsyon

» Kontakt Lens Çözeltisi


FORMÜLÜ


%0.001 mgPolikuatrenium-iSolüsyon0.05 Edetat disodyumSolüsyon0.021 Sitrik asitSolüsyon0.56 Sodyum sitratSolüsyon


ENDİKASYONLARI


Günlük ve uzun süreli kullanılan tüm yumuşak kontakt lenslerin temizlenmesi, durulanması, dezenfeksiyonu ve saklanmasında kullanılır. Opti Free, Opti Zyme enzimatik temizleme tabletlerini eritmek için de kullanılır.


KONTRENDİKASYONLARI


Opti-Free temizleme, durulama, dezenfeksiyon ve saklama solüsyonunun içindeki herhangi bir maddeye allerjisi olanlar bu ürünü kullanmamalıdır.


UYARILAR & ÖNLEMLER


Şişenin damlatma ucunu hiçbir yere değdirmeyin, çünkü solüsyonu kontamine edebilir. Kontakt lenslerle ve lens bakım ürünleri ile oluşan problemler göze önemli zararlar verebilir. Lens bakım ürünlerinin kullanımı konusundaki önerileri ve göz doktorunuzun direktiflerinin uygulamanız gerekmektedir. Korneal ülser gibi göz problemleri, hızla gelişebilir ve görme kaybına yol açabilir. Bu nedenle eğer gözlerinizde rahatsızlık, fazla yaşarma, görme değişiklikleri veya kırmızılık farkederseniz hemen lenslerinizi çıkarın ve doktorunuza başvurunuz.
- Bütün kontakt lens kullananlar göz sağlıkları ile ilgilenen kişileri direktiflere uygun şekilde görmelidir. Eğer lensiniz uzun süreli kullnılıyorsa göz doktorunuz sizi daha sık vizitelere çağırabilir.
- Bu ve bütün diğer ilaçları çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
- Lensinizi tutmadan önce elinizi daima yıkayınız ve durulayınız.
- Lens saklama kabınızda, daima yeni OPTİ-FREE temizleme, durulama, dezenfeksiyon ve saklama solüsyonu kullanınız.
Lenslerinizi taktıktan sonra, lens saklama kabınızı daima boşaltı, durulayın ve kurulamaya bırakınız. Lens saklama kabınızdaki eski solüsyonu asla tekrar kullanmayınız
. - Oda ısısnda saklayınız.
- İlacı şişenin ve kutusunun üstünde belirtilen son kullanma tarihinden önce kullanınız


YAN ETKİLER


Korneal ülser göz problemleri, görme kaybı, fazla yaşarma, görme değişiklikleri, kırmızılık gibi yan etkileri vardır.


ETKİLEŞMELER


Yoktur.


DOZU & KULLANIM ŞEKLİ


Adım 1 : Temizleme Lensleri tutmadan önce ellerinizi yıkayın ve iyice durulatın. Lensleri çıkarın ve her lens yüzeyine 1 veya 2 damla Opti-Free damlatın. Lensi avucunuzda tutarak 20 saniye süre ile diğer elin işaret parmağıyla ovalayın. Lensin her iki yüzünün de temizlenmesini sağlayın


PİYASADA MEVCUT DİĞER FARMASÖTİK TAKDİM ŞEKİLLERİ


* OPTI-FREE
[MA 250 Ml 1 ]

* OPTI-FREE
[Günlük Temizleyici 12 Ml]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder