4 Temmuz 2010 Pazar

osteo d 0,25 mcg 100 kapsül

» Osteoporoz tedavisi


FORMÜLÜ


Calcitriol. Kalsiyumun barsaktan emilimini arttırır. Kemik mineralizasyonunu optimize eder. Kemik dönüşümünü normalize eder. Kemik kalitesini arttırır.


ENDİKASYONLARI


Osteo D kapsülleri, Postmenopozal osteoporoz, kalsiyum anomalisi ve fosfat metobolizmasını düzeltmek için renal osteodistrofili hastalarda, postoperatif hipoparatiroidi, psödohipoparatiroidi, D vitaminine bağlı raşitizm ve D vitaminine dirençli, hipofosfatemik raşitizmin tedavisinde endikedir.KONTRENDİKASYONLARI


Calcitriol hiperkalsemi, benzer rahatsızlık veya D vitamini toksisitesi olan hastalarda kontrendikedir


UYARILAR & ÖNLEMLER


Serum kalsiyum seviyeleri kontrol edilmelidir


YAN ETKİLER


Garmastan® pomata aşırı duyarlı olan kişilerde nadir olarak allerjik reaksiyon görülebilir. İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türk İlaç Advers Etkilerini İzleme ve Değerlendirme Merkezi (TADMER)'ne bildiriniz.


ETKİLEŞMELER


Herhangi bir ilaç ile etkileşimi bulunmamaktadır.


DOZU & KULLANIM ŞEKLİ


POSTMENOPOZAL OSTEOPOROZ : Günde iki defa 0.25 mcg Calcitriol tavsiye edilir. Hipoparatiroidizm ve Raşitizm; başlangıç olarak 0.25 mcg Calcitriol tavsiye edilir. Renal Osteodistrofi; başlangıç olarak günde 0.25 mcg. istenilen biyokimyasal veya klinik cevaba ulaşılamamışsa, doz 2-4 hafta aralıklarla 0.25 mcg artırılabilir.


PİYASADA MEVCUT DİĞER FARMASÖTİK TAKDİM ŞEKİLLERİ


* OSTEO D
[0.25 mcg 30 Kapsül Ambalaj]

* OSTEO D
[0.5 mcg 30 Kapsül Ambalaj]

* OSTEO D
[0.5 mcg 100 Kapsül Ambalaj]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder