22 Temmuz 2010 Perşembe

ovestin 1 mg 15 gr krem

» Östrojen


FORMÜLÜ


0.5 mg Estriol Ovul
1mg Estriol Tablet
2 mg Estriol Tablet
1mg/gEstriol Vajinal krem


ENDİKASYONLARI


Akıntı, uterus yada vajinanın prolapsusu sonucu oluşan yaralar, vajina atrotisi, vajina mukozasının atrofisine bağlı disparoni, vajinal enfeksiyon ve enflamasyonunda destekleyici olarak, vajinal operasyon öncesi ve sonrası tedavilerde kuşkulanılan papanicolauinun hormonsal aydınlatması, vulvada pruritusta endikedir.


KONTRENDİKASYONLARI


Diğer vazokonstriktörler gibi transsfenoidal hipofizektomi ya da dura materin açığa çıkmasına neden olan ameliyat geçirmiş hastalarda ve Otrivine’in bileşimindeki maddelere karşı aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.


UYARILAR & ÖNLEMLER


Gebelik, laktasyon, tromboflebit tromboembolik bozukluklar estrojene bağlı tümör varlığı, hepatik bozukluk, porfiria, serebrovasküler veya kardiyovasküler bozukluklar, hiperlipoproteinemi, pruritus, Herpes gestationis yada ağırlaşan otoskleroz ve nedeni b Özgeçmişinde tromboembolik hastalık bulunanlar, kalp yetmezliği, renal yetmezlite bağlı sıvı retansiyonu, hipertansiyon, epilepsi, migren, hepatik yetmezlik, endometriazis, fibrosiklik mastopati ve diabetes mellitus varlığında dikkatli kullanılmalıdır.


YAN ETKİLER


Lokal irritasyon, kaşıntı ve memelerde ağrı gibi yan etkiler görülebilir.


ETKİLEŞMELER


Bütün sempatomimetikler gibi ksilometazolinin de sistemik etkilerinin trisiklik veya tetrasiklik antidepresanlarla birlikte kullanıldığı zaman, özellikle doz aşımı söz konusu olduğunda şiddetlenme olasılığı, göz önünde bulundurulmalıdır.


DOZU & KULLANIM ŞEKLİ


Vajinal enfeksiyon ve enflamasyonlarına destekleyici tedavi olarak her gün 1 uygulama (ovül/krem): vajinal operasyonlarda operasyondan iki hafta önce başlamak ve bir kaç hafta sonrasına kadar devam etmek koşulu ile her gün bir uygulama: papanicolaainun hommonal kuşkularında yeniden sitolojik muayene yapılmadan önce 7 gün boyunca her gün 1 uygulama estrojen yetersizliklerinde 2-3 hafta boyunca her gün 1 uygulama ve bunu takibeden günlerde haftada 2x1 uygulama gerçekleştirilir. Uzun süreli tedaviye gereksinim olunduğunda her 2-3 ayda bir tedavi 4 haftalık bir süre için bırakılmalıdır. Preparat geceleri yatmadan önce uygulanmalıdır.


İlaç Fiyatı 6.01 TL


Reçeteli Verilir.


PİYASADA MEVCUT DİĞER FARMASÖTİK TAKDİM ŞEKİLLERİ


* OVESTIN 2 MG 30 TABLET
* OVESTIN 0,5 MG 15 OVUL


İLAÇ EŞDEĞER ANALİZİ (MUADİLLERİ)


* ESTRIOL 1 MG 50 GR VAJİNAL KREM

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder