7 Ekim 2010 Perşembe

Physıologica gıffer 5 ml-10 flakon

» Topikal Nazal Preparatlar

FORMÜLÜ

Physiologica Gifrer Steril Burun/Göz Solüsyonu; % 0.9 oranında Sodyum Klorür içerir. Koruyucu madde ve katkı maddesi içermez.

ENDİKASYONLARI

Physioiogica Gifrer Steril Buru.nIGöz Solüsyonu dozluk kullanım için hazırlanması nedeniyle hijy rino-farenksi etkileyerek solunu.mda zorluk yaratır olur. Bebekler ve küçük çocukların, bunındaki Physiologica Gifrer Steril Burun/Göz Soltisyonu hijyenik biçimde açılmasını Sağlar. rinolojikloftalmoiojik bakımda kullanılır. Tek eniktir. Burun deliklerinde oluşan tıkanmalar, ve çoğu zaman sekonder enfeksiyonlara neden bu. ifrazatı atmaları özellikle daha da güçtür. bu durumlarda, solunum yollarının basit ve Ayrıca, Physioiogica Gifrer Steril Burun/Göz Solüsyonu izotonik yapısıyla gözyaşının özelliklerine uygun olması nedeniyle göz enfeksıyonu ve göze yabancı cısım kaçması gibi durumlarda batma, yanma gibi hislerin önlenmesi için gözü yıkamak amacıyla kullanılabilir. * Başta bebek ve küçük çocuklar olmak üzere, burun tıkanıklığı görülen bütün durumlarda (nezle, grip, üst solunum yolları enfeksiyonları vs.) rino-farenks bölgesinin rahatlatılması için kullanılır. * Göz temizliği için, kirpik ve konjonktival kesenin yıkanmasında kullanılır.

KONTRENDİKASYONLARI

Bilinen kontrendikasyonu yoktur.

UYARILAR & ÖNLEMLER

Flakonlar açıldıktan sonra bir gün içinde tüketilmelidir.Enjektabl olarak kullanılmaz.Hamilelik ve süt verme dönemlerinde kullanılabilir.

YAN ETKİLER

Bildirilen bir yan etkisi mevcut değildir.


ETKİLEŞMELER

Diğer rahatsızlığı olanlar, alerjiden yakınanlar ve aynı anda diğer ilaçlarla tedavi olanlar kullanmadan önce mutlaka doktor ve eczacılarına danışmalıdır.

DOZU & KULLANIM ŞEKLİ

Buruna; çocuklarda günde 1-3 kez 10-40 damla (ya da gerektiğinde), bebeklerde günde 1-3 kez birkaç damla (ya da gerektiğinde); göze; günde 1-6 kez direkt damlatarak veya steril kompres ile.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder